piątek, 24 stycznia 2014

Protokół z posiedzenia Rady PKWK w grudniu 2013r.



Właśnie został opublikowany protokół z posiedzenia Rady PKWK, z grudnia 2013r. Po przeczytaniu, wniosków może być kilka, ale wyraźnie widać, że nie ma rozmowy o przyszłości i możliwej do przyjęcia dla obu stron strategii rozwoju wyścigów i zagospodarowania terenu. Władze Totalizatora w ogóle nie zwracają uwagi na argumenty wskazujące, że ich plan jest nierealny, jeśli wyścigi mają być utrzymane. Ciekawe czemu?
A na ostatniej Radzie, 22-01-2014r., po raz kolejny został zgłoszony wniosek o odwołanie Prezesa Klimczaka.

Ciekawsze fragmenty protokołu:

-  Prezes F. Klimczak:
Problem polega na jednej rzeczy:  ostatnio otrzymane pismo od zarządu TS i załączona do niego mapa, opracowana przez Grupę Kapitałową TS, która ma realizować nie strategię rozwoju wyścigów konnych, a strategię tej właśnie grupy kapitałowej, przewiduje, że z 80% terenu przeznaczonego na trening i pobyt koni jest całkowite wyeliminowanie koni wyścigowych. Wszystkie stajnie, jak i obiekty treningowe są skoncentrowane na niewielkim obszarze od „smródki” w kierunku ul. Poleczki. Nie przewidziano tam nawet jednego stanowiska na karuzelę, na padoki do zajeżdżania młodych koni, płyty gnojowe. Wytyczone są ścieżki piesze i rowerowe, szlaki komunikacyjne dla ludzi, natomiast nie ma ani jednego szlaku komunikacyjnego dla koni.

- Prezes F. Klimczak:
Problem nie leży w przeniesieniu treningu na tor główny, ale w wyeliminowaniu możliwości pobytu koni na 2/3  tzw. II obszaru dzierżawy, łącznie ze stajniami i całym zapleczem treningowym i sanitarnym. Strategie, mimo podziału na 2 obszary inwestycyjne, nie przewidywała skoncentrowania 600-700 koni na 1,5-2 hektarach terenu bez karuzeli, padoków, płyt gnojowych itp., także ścieżek rowerowych, ciągów pieszych wytyczonych itd. Poza tym poprzednio używano pojęcia „strategia rozwoju wyścigów konnych”, w tej chwili jest to „strategia grupy kapitałowej TS”.

- W. Szpil:
Dopóki będą konie w treningu na Służewcu, dopóty będą miały zapewnione zaplecze w postaci karuzel i gnojowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 - J. Budny
Na konferencji IFHA w Paryżu podkreślano, że z wyjątkiem może 2 państw, na świecie wyścigi finansowane są z totalizatora końskiego. Nadzieja pokładana w przejmującym wyścigi TS opierała się właśnie głównie na specjalizacji TS przyjmowaniu zakładów.

- Prezes Klimczak
Zdobycie 5000 nowych graczy w Polsce 10-krotnie zwiększyłoby obroty i przychody dla organizatora z tytułu zakładów.

- K. Komarczuk:
Remontowanie stajni jest nieopłacalne. Koszt zburzenia starych i wybudowania nowych stajni jest prawie 2-krotnie niższy, niż remontu starych.

- Prezes F.Klimczak
Wszyscy wiedzą, że zarobienie na rekreacji koni na 2/3 obszaru dzierżawy jest niemożliwe. Powstaje pytanie, jakimi inwestycjami na tej części terenu bez koni wyścigowych najbardziej byliby zainteresowani potencjalni inwestorzy. Dodał, że w przypadku, gdy wydzielony zostanie jakikolwiek teren i powstanie na nim obiekt, którego wartość przewyższa wartość gruntu, na którym jest posadowiony, następuje zmiana prawa własności itd.

- Prezes Klimczak
Ani działania Rady, ani Prezesa PKWK nie dają TS podstaw do wycofania się z umowy 30-letniej chyba, że TS od początku, wchodząc na tor służewiecki, miał nieczyste intencje. 

Cały protokół z zaznaczonymi ważnymi, według mnie, fragmentami:
https://www.dropbox.com/s/24d394v8tjly9lc/protokol_rada_PKWK_20131211.pdf







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz