środa, 19 lutego 2014

Odpowiedź na sprostowanie TS cz.3

7. Zarzut TS: Nieprawdziwe jest stwierdzenie, ze „kreując się na dobroczyńcę i zbawcę tak naprawdę od lat dążą do wyprowadzenia koni z Wyścigów”.
TS na to odpowiada: (...) zaplanowane inwestycje mają na celu poprawę warunków treningu i rozgrywania gonitw.”
No to może wywołać tylko uśmiech. Remonty trybun faktycznie poprawią warunki, w jakich goście obserwują gonitwy. Problem tylko w tym, czy będą mieli co obserwować (vide pkt 6 mojej odpowiedzi)

8. Zarzut TS: Nieprawdziwe jest stwierdzenie:” że zyski będą czerpali inwestorzy, a nie środowisko końskie”
Źródło:
-Odpowiedź Podsekretarza stanu Jacka Kapicy z  22 czerwca 2012 r.na interpelację nr 5237 : „Inwestycje będą realizowane ze środków inwestorów wyłonionych w drodze postępowania zgodnie z modelem BOT (build - operate – transfer),(...)w takim przypadku spółka (...) nie angażowałaby się bezpośrednio w projekt, a jedynie czerpała korzyści z tytułu czynszu dzierżawnego (...)
-Bloomberg 01-07-2013 Wyścigi koni z czasem:
„Funkcja nowych obiektów będzie zależała od inwestora. My nie chcemy ingerować. Jeśli ktoś wyłoży pieniądze i uzna, że to przyniesie mu zysk, to niech działa.(...)”– mówi Przemysław Stasz.
            Czyli, zyski będą czerpali inwestorzy. TS twierdzi, że inwestycje spowodują samowystarczalność finansową ZTWK pozwalającą na  organizację gonitw, remonty. Szukałam jakiegokolwiek zapisu w jakimkolwiek oficjalnym dokumencie mówiącego o tym, że dochody TS z tytułu czynszu dzierżawnego za inwestycje będą przeznaczane dla ZTWK  – nie znalazłam.       

9. Zarzut TS: Nieścisłe jest stwierdzenie: ”Rada Warszawy przyjęła stanowisko, że na całym obszarze Wyścigów Konnych powinna zostać zachowana dotychczasowa funkcja”
Źródło:
-Stanowisko Nr 14 Rady m.st. Warszawy z dnia 10 stycznia 2008 roku
w sprawie przyszłości Torów Wyścigów Konnych na Służewcu:
„Pkt 1. Rada m.st. Warszawy opowiada się za utrzymaniem całego obszaru Torów Wyścigów Konnych na Służewcu zgodnie z obecnym wykorzystaniem na cele sportowo – rekreacyjne.(...)
Pkt 3.      Rada m.st. Warszawy zwraca się do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Skarbu Państwa oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy w celu przywrócenia dawnej świetności Torów Wyścigów Konnych na Służewcu oraz zachowania dotychczasowej funkcji na całym obszarze tego terenu. (...)”

10. Zarzut TS: Nieprawdziwe jest stwierdzenie, ze założenia dotyczą koncepcji „odebrania wyścigom polowy terenu i urządzenia tam centrum biurowo-handlowo-hotelowego
Brak czytania ze zrozumieniem – wyścigom, czyli sportowi, a nie Wyścigom-terenowi. To, że TS nie może zabrać terenu jest oczywiste, bo chroni go pkt. 12 ustawy o wyścigach.
Ale wybudowanie biurowca, hali, zmianę stajni na sklepy, wybudowanie 1-2 hoteli i przeznaczenie toru roboczego na inne cele, wciśnięcie kilkuset koni na powierzchnię ok.2 ha (vide pkt 6 mojej odpowiedzi)  to jest odebranie terenu i stworzenie na nim komercyjnego centrum różnych biznesów.

11. Zarzut TS: Nieprawdziwe jest stwierdzenie. że „Z obiecanych 1400 gonitw i 16 mln zł na nagrody w 2012r. jest 56 dni wyścigowych i 500 gonitw, z pulą nagród 7 mln zł, łącznie z premiami”
Źródło:
-Oficjalne pismo TS z dn. 18-12-2008 „Wyścigi konne na Służewcu w 2012r”.:
„Totalizator Sportowy zaplanował stałe zwiększanie puli na nagrody z 5,2 mln złotych w przyszłym roku do kilkunastu milionów w 2012 roku.(...)Otóż w 2012 roku będzie zorganizowanych ponad 160 dni wyścigowych”
         -Polska the Times ,W.Lubicz  Totalizator Sportowy ma już dosyć wyścigów na Służewcu:
„W docelowym 2012 roku liczba dni wyścigowych miała zwiększyć się do 160, liczba gonitw do 1400, suma nagród do 16 mln zł”  

12. Zarzut TS : Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że” Ponadto, jak stwierdzili kontrolerzy, jeśli chodzi o Totalizator, to w okresie objętym kontrolą – czyli od 2009 do 2012 r. – w zasadzie ograniczał się do tworzenia nowych koncepcji i strategii, pomijających lub ograniczających dominującą w zespole torów funkcję wyścigowo-treningową.”
Źródło:
-Wypowiedź Wicedyrektora Delegatury Warszawskiej NIK Mirosława Hamery:
Zapis przebiegu posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi  nr 116 w dn. 19-06-2013
(...)Jeśli chodzi o Totalizatora Sportowego, to w okresie objętym kontrolą – czyli od 2009 do 2012 r. – w zasadzie ograniczał się do tworzenia nowych koncepcji i strategii; teraz mamy kolejną (...)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz